به امید صلح به استقبال ۲۰۱۵ برویم

خانه/مقالات/به امید صلح به استقبال ۲۰۱۵ برویم

به امید صلح به استقبال ۲۰۱۵ برویم

تولد حضرت مسیح، پیام آور صلح و دوستی را تبریک می گویم و امیدوار هستم که با آمدن سال نوی میلادی، در سال جدید کمی از خشونت ها و درگیری های قومی و مذهبی در جهان بخصوص در خاورمیانه کاسته شود.
مسیحیان عراقی، متواری از خانه و کاشانه اجدادی خود اینک مجبور هستند تا در اربیل عراق و دور از خانه های خود مراسم کریسمس و تولد حضرت مسیح را جشن بگیرند. آنها آواره شده اند چرا که گروهی خونخوار و مدعی خلافت اسلامی مسیحیان را سرکوب کرده و دین آنها تهدیدی برای جانشان شده است. البته می دانیم که در خشونت های صورت گرفته توسط گروه تروریستی داعش نه تنها مسیحیان بلکه هر قوم و گروهی که حاضر به همکاری و تبعیت از آنها نشده، قتل عام و یا راهی به غیر از فرار از خانه و شهر خود نداشته است.
برای ما ساکنان خاورمیانه که صده ها و هزاره ها در کنار یکدیگر و با آرامش زیسته بودیم، دیدن چنین فجایعی باعث ننگ و شرمساری است. دیدن به اسارت گرفته شدن دختران ایزدی و فروش آنها و قتل عام زنان و مردان بی گناهی که از بد حادثه اهل عراق و سوریه بوده اند.
بمباران های هوایی آمریکا و ائتلاف به تنهایی قادر نخواهد بود که ریشه این فساد و ظلم و تباهی را ریشه کن کند مگر آنکه اعراب و همسایگان برای سرکوب این خشونت سیاه دست به دست یکدیگر دهند.
خاورمیانه با فرهنگها و قومیت های گوناگون خود، زیبایی باستانی و ستودنی دارد و از بین بردن تمدنها و قومیت ها در قرن ۲۱ نه تنها فاجعه بلکه باعث ننگ بشریت است. امید داشته باشم که در سال ۲۰۱۵ جهان آرامش بیشتری خواهد داشت و قتل عام های خشونت بار در هر نقطه از جهان از برمه تا آفریقا و عراق و سوریه خاتمه پذیرد و دنیا همان جایی شود که حضرت مسیح برای ترویج صلح و دوستی پا به جهان گذاشت و پس از آن پیامبر اسلام مردم را به برادری و برابری خواند. آمین

توسط | ۱۳۹۴-۹-۱۳ ۰۲:۰۵:۲۳ +۰۰:۰۰ دی ۴ام, ۱۳۹۳|مقالات|بدون نظر

نظر بدهید