به زور بایستی صاحب فرزند شوید!

خانه/مقالات/به زور بایستی صاحب فرزند شوید!

به زور بایستی صاحب فرزند شوید!

به گمانم تنها در جایی مثل کشور چین به مردم زور گفته می شود که چطور زندگی کنند و چند فرزند داشته باشند. البته شرایط بد اقتصادی و جمعیتی که مانند قارچی رویان در حال گسترش و تکثیر بود برای دولت چین راهی نگذاشت بغیر از غیر قانونی کردن داشتن بیش از یک فرزند! وقتی که سیاستی از اندازه و شکل مددکاری و تبلیغ بیرون می رود و تبدیل به زور و فشار می شود، رویکرد و واکنش اجتماع نیز غیر قابل پیشبینی است. از فشارها و اعمال زور در سقط جنین در چین بسیار خوانده و شنیده ایم که تاسف بار بوده است.
آگاهی و رشد خرد جمعی بهترین ابزار برای پیشبرن سیاستهای درست نظام حکومتی است. مردم ایران در شرایطی دریافتند که داشتن فرزند بیشتر باعث محرومیت فرزندانشان از امکانات بهتر و بیشتر می شود چرا که شرایط اقتصادی کشور و خانواده امکانات کافی را نمی توانست به آنها بدهد. امروز من ایرانی با افتخار به خانواده هایی نگاه می کنم که درک و دانش کافی برای سیاستگذاری در خانواده را پیدا کرده اند. فقر فرهنگی بزرگترین بدبختی یک اجتماع است و متاسفانه مردم افغانستان و پاکستان بشدت از آن رنج می برند. آنقدر در افغانستان زنان در فشار برای بدنیا آوردن فرزند پسر هستند که با فقر بسیار خانواده بزرگی دارند که قادر به سیر کردن شکم کودکان و یا فراهم کردن امکانات بهداشتی و آموزشی را ندارند. بعضی از خانوارها را می شناسم که امکانات مالی هم دارند اما در فقر فرهنگی هستند و دهها فرزند کوچک و بزرگ را به دنبال می کشند…. مردم ما خوشبختانه سالیان سال است که از این فقر فرهنگی به در آمده و خوب و بد را بدرستی تشخیص می دهند، حالا این وسط اگر حکومت تصمیم گرفته که جمعیت زیاد شود و زمینه های اقتصادی و اجتماعی آن را فراهم نکرده، تصور دارد که با زور انجام پذیر است؟!
مجلس ایران  به دنبال ممنوعیت عمل وازکتومی و محدودیت بر قوانین سقط جنین است و در نظر دارد تا جمعیت ایران را از ۷۷ میلیون به ۱۵۰ میلیون برساند! در این هفته نمایندگان جناح محافظه کار مجلس به بحث درباره منع عمل وازکتومی رای دادند و خواستار اعمال جریمه و مجازات برای خدمات پیشگیری از بارداری و سقط جنین شدند. حتما نمایندگان مجلس متوجه پدیده و معضل گسترده کودکان خیابانی و کودکان کار و بی سرپرست نیستند که همه آنها متولد فقر و بیکاری و اقتصاد نابسامان کشورند. فشار اقتصادی را کم کنید و بعد از آن به فکر ترویج سیاست بالا بردن نرخ تولد در کشور باشید. ممنوع کردن پیشگیری از بارداری، باعث ایجاد بحرانی جدید و انجام جراحی های غیر بهداشتی، غیر قانونی و ثروت اندوزی غیر مجاز توسط باندهای تبهکار می شود. البته هنوز مشخص نیست که وزارت بهداشت لایحه مجلس را بپذیرد یا خیر اما اصل موضوع و مجبور کردن مردم و دخالت در تصمیم خانواده غیر عادی است و شباهت به اقدامات عجیب دولت چین دارد.

توسط | ۱۳۹۴-۷-۸ ۱۸:۵۳:۵۱ +۰۰:۰۰ فروردین ۳۰ام, ۱۳۹۳|مقالات|بدون نظر

نظر بدهید