ستاره شعر ما امروز در خاک آرمید

خانه/مقالات/ستاره شعر ما امروز در خاک آرمید

ستاره شعر ما امروز در خاک آرمید

خانم سیمین بهبهانی عزیز، شاعر شهیر و ژیان ایران امروز به خاک سپرده شد. چه زندگی پُربار و پُر افتخاری…. و امروز- جمعه- چه باشکوه و در آرامش با شعر و سرود بدرقه و به آرامگاهشان سپرده شدند. به این می گویند با افتخار زیستن و با احترام و شکوه از جهان رخت بربستن. خوشابحال ما که در زمانه ایشان زندگی کرده بودیم و می دانستیم که وی که بوده و چه کرده است. افتخار آشنایی ایشان برای من همیشه به عنوان خاطره ای خوش و عزیز باقی خواهند ماند و شعرهای ماندگارشان در سینه ما از نسلی به نسل دیگر سپرده خواهد شد.
ایران، سرزمین شعرای بزرگی بوده است. دوره تاریخی و سبکی که در دوره هر شاعر باب بوده است، اهمیت چندانی ندارد، مهم این است که در این مهد، شعر و شاعری در خون این مردم موج می زند و هر از چندگاهی آوازه شاعری در بین همه می پیچد و به این ترتیب ستاره تازه ای در ادبیات ایران درخشیدن می گیرد. رفتن بانو سیمین بهبهانی من را به این فکر فرو بُرد که به شعر و شاعری معاصر در ایران فکر کنم و ببینم که شاعر شهیر بزرگ بعدی ما کیست؟ البته که شعرای خوب بسیاری در کشور هستند اما چشم براه هستیم که تولد ستاره بزرگ دیگری را در خاموشی ستاره ای به نام سیمین بهبهانی جشن بگیریم و مشعلی را که قرن ها مانند آتش اهورایی معابدمان افروخته مانده است، به دستان پُر توان شاعران بزرگی که خواهند آمد بسپاریم.
در کشور سیاست زده امان که هر فرصت سوگواری تبدیل به گردهمایی سیاسی و بی احترامی به درگذشتگان می شود، آنهم به دلایلی که برای همگان معلوم است. امروز خوشبختانه مراسم خاکسپاری خانم بهبهانی در آرامش و احترام بسیار و با شعر و موسیقی، زیبا و با ابهت برگزار شد. یاد و نام ایشان گرامی و خواب ابدی اشان آرام.

توسط | ۱۳۹۴-۹-۱۹ ۱۹:۱۵:۲۵ +۰۰:۰۰ مرداد ۳۱ام, ۱۳۹۳|مقالات|بدون نظر

نظر بدهید