قلب و روحمان با کُردهای بی دفاع کوبانی است

خانه/مقالات/قلب و روحمان با کُردهای بی دفاع کوبانی است

قلب و روحمان با کُردهای بی دفاع کوبانی است

فاجعه انسانی دقیقا چه تعریفی دارد؟ فقط سیل و زلزله و حوادث طبیعی فاجعه نامیده می شود؟ شهر کوبانی در مرز ترکیه و شمال سوریه در حال سقوط است و ما که اهل این منطقه هستیم و خواندیم و شنیدیم که داعشی های خونخوار چه بر سر مردم عراق و سوریه و ایزدی ها و شیعیان و ترکمان ها آوردند، آیا توقع داریم که با ورود به شهر کردنشین کوبانی، گُل افشانی کنند؟ فاجعه ای دردناک در انتظار مردم کوبانی و بشریت است چنانچه که کشورهای مجاور به موقع به یاری کردها نشتابند. دولت ترکیه را باید فراموش کرد که با کمال تعجب دست روی دست گذاشته و دارد از دور فقط کشتار مردم را نظاره می کند.
آنقدر برخی از کشورها به رفتن اسد و شکست دادن وی دلباخته و وسواس نشان داده اند که امروز نیز می خواهند ببینند که اگر جامعه بین الملل بالاخره حلقه محاصره اسد و پرواز ممنوع شدن در آسمان سوریه را به اجرا می گذارد. اما با چه بهایی؟ کشتار مردم شهرها و روستاها؟
حملات هوایی آمریکا و متحدین آنها به نظر کافی نمی آید و کردها با سلاحهای سبک و جانشان در دست، توانایی مقابله کافی ندارند. کاش ایران دست بالا می زد و کمی با ترکها وارد گفتگو می شد و در عمل یاری به کُردهای کوبانی می رساند.
آدمکش های قهار و نسلی بی هویت و سرخورده از سراسر جهان سرازیر به عراق و سوریه شده است تا عطش مشکلات روانی و مالی اش را بر سر زنان و دختران و مردم بی گناه دیگر در بیاورد و نام آن را نیز خلافت اسلامی و گسترش اسلام گذاشته اند. در عمل این جنگجوهای بی هویت کسانی نیستند بغیر از اشراری مسلح که به برکت پول باد آورده نفت و اختلافات و رقابتهای منطقه ای توانسته اند قدرت کسب کنند.
رقابتهای منطقه ای و فرقه ای و قومی را کنار بگذارید و در کنار کوبانی و تمامی آورگان سوریه و عراق بیایستید.

توسط | ۱۳۹۴-۹-۱۹ ۱۷:۱۱:۰۴ +۰۰:۰۰ مهر ۱۶ام, ۱۳۹۳|مقالات|بدون نظر

نظر بدهید