نمایندگان زنی که زنان کشور را دست کم می گیرند.

خانه/مقالات/نمایندگان زنی که زنان کشور را دست کم می گیرند.

نمایندگان زنی که زنان کشور را دست کم می گیرند.

در جهانی که ورزش کردن مهم قلمداد می شود و کشورهای پیشرفته برای جلوگیری از انواع و اقسام امراض در میانسالی و کهنسالی ورزش کردن را از کودکی و نوجوانی در جوامع خود تبلیغ کرده و روی آن سرمایه گذاری می کنند، در نقطه مقابل نمایندگان زن ما هم ابراز نظر جالبی کرده اند.
خانمها فاطمه آلیا و سکینه عمرانی، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در واکنش به رفتار خشنی که نیروهای انتظامی در مواجهه با زنان کشورمان مقابل ورزشگاه آزادی داشتند به جای آنکه آن را تقبح کنند، جملاتی گفته اند که انگار نه انگار در ایران زندگی می کنند. خانم آلیا به نوشته روزنامه شرق فرموده اند که: “کار زن بچه دار شدن و تربیت فرزند و شوهر داری است، نه دیدن مسابقه فوتبال “و خانم عمرانی هم گفته اند: “هیچ لزومی ندارد خانم ها به ورزشگاه بروند، اگر هم خیلی مشتاق دیدن مسابقه هستند در خانه ببینند.”
با تشکر از این دو خانمی که معلوم نیست از چه گروه و افرادی در مجلس نمایندگی می کنند ( قطعا از زنان ایرانی نمایندگی نمی کنند)، بهتر است که خود به جای تکیه زدن به صندلی های مجلس که به گزاف است و جای بزرگان را اشغال کرده اند، می رفتند در خانه هایشان دیگ می سابیدند و آنقدر به وظیفه حمایت از شوهر و روزمره گی می پرداختند که در محله و میان فامیل و آشنایان، شهرتی بهم می زدند. آنها را چه به نمایندگی از زنان پیشرو و متمدن ایرانی؟
این خانمها که بهتر است با عمامه و به نمایندگی از حوزه علمیه قم و آقایان مرتجع سخن بگویند، نماینده هیچ زن امروزی و مترقی ایرانی نیستند و این گفته هایشان فقط می تواند تمسخر آمیز باشد نه پند آمیز. زنان ایرانی چه وامانده شده اند که باید امثال این افراد برای زندگی شخصی اشان تعیین و تکلیف کنند و قیم اشان شوند.
خوب است وزارت ورزش کمی از مزایای ورزشکار بودن و ورزش دوستی برای این نمایندگان از پشت کوه آمده بگوید تا بفهمند که ورزش و حتی تماشای مسابقات و علاقه مند کردن مردم به تفریح سالم می تواند از معضلات، خموشی و افسردگی اجتماع بکاهد و جلوی بسیاری از بیماری ها را در میانسالی بگیرد. کشورهایی در دنیا پیشرفته هستند که مردمان آن سرزمین عقلی سالم در بدنی سالم دارند.

توسط | ۱۳۹۴-۱۰-۱ ۱۹:۴۵:۲۸ +۰۰:۰۰ تیر ۱ام, ۱۳۹۳|مقالات|بدون نظر

نظر بدهید