کشته شدن روزنامه نگاران فرانسوی و تروریستهای بنیادگرای مسلمان

خانه/مقالات/کشته شدن روزنامه نگاران فرانسوی و تروریستهای بنیادگرای مسلمان

کشته شدن روزنامه نگاران فرانسوی و تروریستهای بنیادگرای مسلمان

کشته شدن ۱۰ روزنامه نگار- کاریکاتوریست- و دو مامور پلیس در فرانسه ضایعه بزرگی بوده است. ترور و خشونت کوری که می تواند از مرزها گذشته و حتی ما را در هر کجا که باشیم تهدید کند. هراساندن از آزادی بیان و تروری که این روزها نام آن را افراط گرایی اسلامی گذاشته اند، جدای از آنکه به نظر ما که مسلمانان معتدلی هستیم ربطی به اسلام ندارد،از دید عموم افراط گرایی به هر شکل و وابسته به هر قوم و مذهب و گروهی که باشد امری مردود است.
نگرانی از این است که دیگر امنیت معنا و مفهوم سابق را ندارد و از سویی دیگر این افراطیون اسلام گرا، توانسته اند به مسلمانان جهان نیز لطمه و آسیب جدی وارد کنند.
دیروز به دوستی که مسلمانی معتقد و اصولگرا است می گفتم که چرا باید فکر کنیم که از ابهت و تقدس پیامبر اسلام کاسته می شود اگر که در کشوری آنسوی آبها و مرزهای خاکی مسلمانان کسی در مجله اش چیزی بگوید و بنویسد و نقاشی کند؟ اما واکنش تروریستی مسلمانانی که به دفتر مجله یورش بردند، تاثیری فرای مرزهای فرانسه و موجب ایجاد موج مسلمان ستیزی در بسیاری از نقاط جهان بخصوص غرب خواهد شد.
همیشه و همیشه سالیان سال است که از خود می پرسم که این مسلمانان افراطی و بشدت بنیادگرا، چرا هرگز دغدغه رنج و آوارگی مردم فلسطین را نداشته اند؟ اگر مسلمانان تنها به شیوه ای مسالمت آمیز به سیاستهای اسراییل اعتراض کرده بودند دیگر جایی برای افراط گرایی و فعالیتهای تروریستی باقی نمی ماند.
آنچه که امروز به آن عملیات انتحاری و افراط گرایی و تروریسم اسلامی می گویید و یا می گویند با اشغال سرزمینهای فلسطینی و برای مقابله با اسراییل شکل گرفته و امروز دامنه آن به کشورهای اسلامی نیز کشیده است.
امروز مسلمانان از یاد برده اند که بایستی برای آزاد کردن و احیای حقوق فلسطینیان همبستگی داشته باشند و آنچه از این آرمان باقی مانده است، اسلحه کشیدن به روی یکدیگر و جنگهای قومی و مذهبی به راه انداختن است.
امروز با این خشونتهای کور، مسلمانان نه تنها قدمی به رویای تشکیل کشور فلسطین نزدیکتر نمی شوند، بلکه به زودی با موجی منفی و و رانده شدن از خانه های خود در غرب مواجه خواهند شد. مسلمانان ساکن در غرب و آمریکا صدایی هستند که برای کمک به فلسطینیان و مبارزه با افراط گرایی نباید خاموش شوند. آیا تروریسم اسلامی، توطئه دیگری بر علیه مسلمانان معتدل و صلح جو در جهان است؟

توسط | ۱۳۹۴-۹-۹ ۲۱:۵۷:۵۵ +۰۰:۰۰ دی ۱۸ام, ۱۳۹۳|مقالات|بدون نظر

نظر بدهید